Genel Müdürün Mesajı

Sektörümüzün ilk ve tek “Kamu Bankası” konumundaki bankamız, müşterilerin hertürlü finansal ihtiyaçlarının Kıbrıs Vakıflar Bankası Ltd. çatısı altında karşılanmasını sağlamak amacıyla, ülkemiz coğrafyasına yayılmış tüm şubelerimizin revizyon ve yeniden yapılandırılması tamamlanmıştır. Bankamız kendi kaynaklarını kullanarak, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ)’lerin, Sanayici ve Ticari Kuruluşların, Kamu Çalışanları’nın, Acil İhtiyaç, Konut ve Araç Kredisi müşterilerinin finansal ihtiyaçlarının karşılanmasındaki önceliklerinden ödün vermeden, geçmişte olduğu gibi bugün de reel sektöre desteğine devam etmektedir.‌‌

Kurulduğu günden bu yana tüm iş süreçlerini “insan” odağıyla sürdüren, kurum içinde çalışanlarının, kurum dışında ise müşterilerinin ve tüm paydaşlarının hayatına değer katmak üzere çalışan bir banka olarak, sosyal sorumluluklarımızı asla unutmuyor; faaliyet gösterdiğimiz toplumun ve ülkemizin sürdürülebilir geleceğine hizmet etmek üzere yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Kıbrıs Vakıflar Bankası olarak başarımızı salt finansal iş sonuçlarımızla değil, insanlarımızın hayatına olumlu yönde temas etme başarımızla da ölçüyoruz.‌‌

Kıbrıs Vakıflar Bankası, sektörde Aktif Büyümek yerine Güçlü Mali yapısını daha da güçlü kılmak ve sağlam temellere dayalı ilkesel duruşunu sürdürmektedir.

Operasyonel ve finansal olarak altyapısını güçlendiren ve bu gücü K.K.T.C.’nin sürdürülebilir ekonomisine katkı sağlamak amacıyla kullanan Kıbrıs Vakıflar Bankası, sektördeki yerini korumaktadır.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletme (KOBİ) nitelikli kredilerde de lider olan Kıbrıs Vakıflar Bankası, gerek Tüketicinin gerekse yatırımcıların tüm ihtiyaçları aşamalarında müşterisinin ana ve etkin bankası olmayı, ülke ekonomisine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Banka sürdürülebilir kârlılık ve verimlilik stratejisi çerçevesinde çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir.

Özkaynakların güçlendirilmesi stratejisi çerçevesinde; uygulanmakta olan iş modelinin bir sonucu olarak 2017 yılsonu itibarıyla 90 milyon TL olan özkaynaklarını, bugün (2018) itibarıyla 102 milyon TL seviyesine yükselmiş ve yükseltmeye de devam edecektir.

Kıbrıs Vakıflar Bankası, 5 İlçemiz 12 hizmet noktamızda, yaygın hizmet ağına sahip banka konumunu güçlendirerek sürdürmektedir. Banka yaygın şube ağının etkinliğini artırmak için mevcut şubelerini müşteri odaklı bir anlayışla yapılandırmaktadır. 2017 yılsonu itibarıyla, ATM sayısı ise 24’e yükselmiştir. Orta vadede Banka’nın hedefi, her yerleşim noktasında müşterilerin Kıbrıs Vakıflar Bankası ile finansal hizmetlere kolay, hızlı ve kaliteli şekilde ulaşmasını sağlamaktır. Ayrıca şube ağında daha az çalışanı olan, daha teknolojik şubelerin ağırlığının artırılması planlanmaktadır.

K.K.T.C. ekonomisine sürdürülebilir olarak ve artan tempoyla destek veren Kıbrıs Vakıflar Bankası, yenilenen yapısı ve müşteri odaklı bankacılık anlayışıyla kendi bilançosunu etkin şekilde yönetirken, ülkemizin önemli bir aktifi olarak, ülkemizin büyümesine katkısını sürdürecektir.

Saygılarımla,

M.Cengiz Erçağ

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür      

Kıbrıs Vakıflar Bankası
X
X
KREDİLER
Aylar:
Taksit: 0 TL
Tüketici Kredisi Azami Kredi Miktarı: 35.000 TL veya 5.000 GBP
Kıbrıs Vakıflar Bankası Kredi Modülü ile Aylık Taksit Hesaplarınızı Kolayca gerçekleştirin...